EDUKACJA KADR I WYMIANA DOŚWIADCZEŃ

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytet w Akureyri we współpracy z PAOP podjęły się organizacji konkurs stypendialnego

ODPOWIEDZIALNE RYBOŁÓWSTWO

HUMAN 2 OCEAN

WSPÓŁPRACA NAUKOWA

Od początku swojego istnienia nasza Organizacja współpracuje z Morskim Instytutem Rybackim – Państwowym Instytutem Badawczym w Gdyni.

> > >

Aktualności

25 października 2021

CZŁONKOWIE PAOP WSPARLI XII MALTAŃSKI KONCERT CHARYTATYWNY

Dwóch członków PAOP, spółki Arctic Navigations sp. z o.o. oraz Atlantex sp. z o.o., wsparło XII Maltański Koncert Charytatywny organizowany przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich oraz Filharmonię Poznańską. Koncert odbył się 22 października 2021 r. 

15 października 2020

Europêche i ekologiczne organizacje pozarządowe łączą siły, aby wspólnie wnioskować o nowoczesne, skuteczne i uproszczone unijne przepisy dotyczące kontroli rybołówstwa

Europejskie i ekologiczne organizacje pozarządowe łączą siły, aby wspólnie wnioskować o nowoczesne, skuteczne i uproszczone unijne przepisy dotyczące kontroli rybołówstwa.

Solidny unijny system kontroli ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że produkty rybne sprzedawane w UE są pozyskiwane w sposób zrównoważony, w pełni identyfikowalne i odpowiednio monitorowane przez państwa członkowskie.

1 lipca 2020

Sektor rybołówstwa spotkał się z nowym Dyrektorem Generalnym DG MARE

Charlina Vitcheva, nowa Dyrektor Generalna DG MARE, została wczoraj powitana przez przedstawicieli europejskiego sektora rybołówstwa, Europêche i EAPO. Spotkanie pozwoliło przedstawicielom sektora rybołówstwa przedstawić i omówić kluczowe tematy z panią Vitchevą.

10 czerwca 2020

Prawie 80% ryb spożywanych na całym świecie pochodzi ze zrównoważonych zasobów

Dowody wskazują, że zarządzanie jest najlepszym narzędziem ochrony

 

W tym tygodniu Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) zaprezentowała swój słynny dwuletni raport na temat stanu światowej gospodarki rybackiej i akwakultury 2020 (SOFIA), który monitoruje światowe trendy w produkcji i konsumpcji ryb, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju. Raport przynosi dobre wieści, świadczące o wzroście światowej produkcji połowów i wzroście konsumpcji owoców morza, potwierdzając jednocześnie, że zdecydowana większość wyładunków pochodzi z zasobów biologicznie zrównoważonych.

30 marca 2020

Certyfikat MSC dla połowów ostroboka peruwiańskiego na południowym Pacyfiku prowadzonych przez Atlantex

Europejskie połowy ostroboka peruwiańskiego na południowym Pacyfiku otrzymało Certyfikat Zrównoważonego Rybołówstwa MSC potwierdzający, że połowy prowadzone są w sposób zrównoważony, zgodnie z najbardziej rygorystycznymi normami środowiskowymi. Certyfikat dotyczy trzech statków: z Niemiec, Litwy oraz Polski.

14 ... 54321

Strona:

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

4mk - grafika

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.