EDUKACJA KADR I WYMIANA DOŚWIADCZEŃ

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytet w Akureyri we współpracy z PAOP podjęły się organizacji konkurs stypendialnego

ODPOWIEDZIALNE RYBOŁÓWSTWO

HUMAN 2 OCEAN

WSPÓŁPRACA NAUKOWA

Od początku swojego istnienia nasza Organizacja współpracuje z Morskim Instytutem Rybackim – Państwowym Instytutem Badawczym w Gdyni.

> > >

Aktualności

28 kwietnia 2018

Seafood Expo Global 2018

W dniach 24 – 26 kwietnia 2018 r. w Brukseli odbyły się targi Seafood Expo Global – jedne z największych tego typu targów na Świecie. Nasza Chłodnia - „Gdańsk Coldstore” również brała udział w tym wydarzeniu. Podczas targów nasze stoisko odwiedził m. in. Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk, poseł Dorota Arciszewka-Mielewczyk, europoseł Czesław Hoc oraz arcybiskup Andrzej Dzięga.

20 kwietnia 2018

Komisarz Vella i Europêche prowadzą pogłębiony dialog na temat rybołówstwa

Komisarz Vella i Europêche prowadzą pogłębiony dialog na temat rybołówstwa
Dzisiaj, delegacja przedstawicieli rybołówstwa z Europêche spotkała się z Panem Karmenu Vella - komisarzem ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa w celu omówienia głównych tematów politycznych i legislacyjnych z zakresu rybołówstwa w UE.

20 marca 2018

Komunikat prasowy dotyczący porozumienia w sprawie „okresu przejściowego” pomiędzy UE a Wielką Brytanią oraz postępu w negocjacjach w sprawie Brexit

Komunikat prasowy dotyczący porozumienia w sprawie „okresu przejściowego” pomiędzy UE a Wielką Brytanią oraz postępu w negocjacjach w sprawie Brexit.
Północnoatlantycka Organizacja Producentów sp. z o.o. przedstawia komunikat prasowy EUFA dotyczący porozumienia w sprawie „okresu przejściowego” pomiędzy UE a Wielką Brytanią oraz postępu w negocjacjach w sprawie Brexit. 

22 lutego 2018

Unijno - Marokański sektor rybołówstwa zwraca się do Trybunału Sprawiedliwości UE, aby wziął pod uwagę korzyści płynące z umowy w sprawie połowów

Unijno - Marokański sektor rybołówstwa zwraca się do Trybunału Sprawiedliwości UE, aby wziął pod uwagę korzyści płynące z umowy w sprawie połowów
Niekorzystne orzeczenie, mogłoby spowodować poważne konsekwencje w stosunkach pomiędzy Europą a Marokiem, ponad kwestie związane z rybołówstwem oraz osłabiłoby korzyści społeczno-ekonomiczne wynikające z dobrych relacji pomiędzy dwoma stronami. 

 

21 lutego 2018

Unijny sektor rybołówstwa oczekuje realizmu i elastyczności w związku z nadciągającą tzw. "burzą absolutną"

Prezydent Europêche, Javier Garat, zaprezentował wyzwania stojące przed europejskim sektorem rybackim w związku z ambitnymi i sztywnymi celami wyznaczonymi przez Wspólną Politykę Rybacką w celu osiągnięcia maksymalnego podtrzymywalnego odłowu (MSY) do 2020 r., wdrożeniem obowiązku wyładunku oraz niepewnością powodowaną przez Brexit. Połączenie wszystkich tych czynników, znane w branży jako "burza absolutna", zostało przedstawione przez Javiera Garata podczas konferencji "How far has the EU come in ending overfishing?", zorganizowanej dzisiaj w Brukseli przez organizację ekologiczną PEW.

14 ... 87654321

Strona:

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

4mk - grafika

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.