EDUKACJA KADR I WYMIANA DOŚWIADCZEŃ

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytet w Akureyri we współpracy z PAOP podjęły się organizacji konkurs stypendialnego

ODPOWIEDZIALNE RYBOŁÓWSTWO

HUMAN 2 OCEAN

WSPÓŁPRACA NAUKOWA

Od początku swojego istnienia nasza Organizacja współpracuje z Morskim Instytutem Rybackim – Państwowym Instytutem Badawczym w Gdyni.

> > >

Aktualności

11 października 2017

Europêche - ryby i owoce morza złowione w sposób zrównoważony zaprezentowane w Parlamencie Europejskim

Europêche - ryby i owoce morza złowione w sposób zrównoważony zaprezentowane w Parlamencie Europejskim
Europejski sektor rybacki, reprezentowany przez Europêche, wspólnie z Przewodniczącym Komisji Rybołówstwa Alainem Cadec (MEP), byli współgospodarzami wczorajszego udanego spotkania w Parlamencie Europejskim prezentującego produkty rybołówstwa z całej Europy. Spotkanie, w którym udział wzięli m. in. członkowie Parlamentu Europejskiego i unijni urzędnicy miało na celu zaprezentowanie produktów rybołówstwa, z podkreśleniem zrównoważonego sposobu w jaki zostały pozyskane. Uczestnicy spotkania świętowali znaczący postęp jaki dokonał się w UE w drodze do osiągnięcia zrównoważonego rybołówstwa.

3 października 2017

Nowy statek rybacki w polskiej flocie dalekomorskiej

Nowy statek rybacki w polskiej flocie dalekomorskiej
Północnoatlantycka Organizacja Producentów sp. z o.o. (PAOP) z przyjemnością informuje, że Arctic Navigations sp. z o.o. – członek PAOP - sfinalizował zakup statku rybackiego/trawlera-przetwórni o nazwie Polonus (ex Baldvin). Portem macierzystym statku jest Gdynia. Statek będzie poławiał głównie dorsza na wodach Północno-Wschodniego Atlantyku, w ilości około 6 tys. ton rocznie. Wartość rocznego połowu to około 10 – 12 mln euro. Całość połowów statku Polonus pochodzących z wyżej wymienionego akwenu jest certyfikowana przez międzynarodową organizację pozarządową MSC (Marine Stewardship Council), odzwierciedlając zrównoważony i ekologiczny charakter połowów.
 

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

4mk - grafika

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.