EDUKACJA KADR I WYMIANA DOŚWIADCZEŃ

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytet w Akureyri we współpracy z PAOP podjęły się organizacji konkurs stypendialnego

ODPOWIEDZIALNE RYBOŁÓWSTWO

HUMAN 2 OCEAN

WSPÓŁPRACA NAUKOWA

Od początku swojego istnienia nasza Organizacja współpracuje z Morskim Instytutem Rybackim – Państwowym Instytutem Badawczym w Gdyni.

> > >

WSPÓŁPRACA NAUKOWA

Dalekomorska Organizacja Producentów Ryb (DOPR) we współpracy z Morskim Instytutem Rybackim – Państwowym Instytutem Badawczym w Gdyni (MIR), prowadzi program badań naukowych, na wszystkich akwenach, gdzie polskie rybołówstwo dalekomorskie jest obecne.

 

Od roku 2007, obie organizacje współpracują w ramach umowy ramowej w dziedzinie naukowych badań rybackich. Głównymi celami umowy są:

  • dostarczanie informacji o stanie zasobów;
  • wyjaśnianie wątpliwości w związku z istniejącymi szacunkami naukowymi, a także w związku z zasobami dotychczas nieoszacowanymi;
  • badanie i wdrażanie innowacyjnych metod naukowych, a także bardziej selektywnych i przyjaznych środowisku metod połowowych;

 

Od początku swojej współpracy DOPR i MIR przeprowadziły kilkadziesiąt rejsów naukowych, m. in. dorsza i halibuta na wodach Svalbardu, karmazyna na Północnym Atlantyku (wody ICES XIVb oraz I, II), ostroboka peruwiańskiego na Południowym Pacyfiku, gatunków pelagicznych na wodach Mauretanii. 

 

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

4mk - grafika

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.